SUNUCU- MODERATÖR - YAPIMCI - ANLATICI

Osmantan Erkır İngiltere’nin sayılı üniversitelerinden University of London’da Medya Prodüksiyon bölümünden mezun olduktan sonra Drama Studio London’da oyunculuk  konusunda master yaptı. Londra’da bir çok TV produksiyon ve tiyatro projesinde yer aldıktan sonra, aile şirketleri olan sektörün köklü yapımevi STR Film Yapımcılık’da çalışmak üzere Türkiye’ye geri döndü.

STR’nin ürettiği prodüksiyonlarda yapımcı olarak görev alan Osmantan Erkır bir süre sonra kendi TV projelerinde sunuculuk kariyerine başladı.

Türkiye’ye uluslararası formatları getirerek Türk Televizyonculuk tarihinde bir ilke imza attı. Kim 500 Milyar İster, Popstar Türkiye, Popstar Alaturka, Anında Görüntü Show, Türkiye Yarışıyor, Koltuk gibi sektöre öncü ve örnek olmuş büyük yapımların hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca Kim Milyoner Olmak İster?, En Zayıf Halka, Zeka Maratonu gibi uluslararası büyük TV formatlarının yapımcılığına imza attı.

TV yapımcı/sunucu kariyeri boyunca izleyicinin nabzını tutabilmesi, kapsamlı program akışı yönetimi, canlı yayın kriz yönetimi ve ünlü yönetimi konularındaki başarıları ile fark yarattı.

Osmantan Erkır inovasyon odaklı yaklaşımı, öngörülü bakış açısı ile 2013 yılından itibaren sahne sanatlarında yeni formatlar geliştirmeye odaklandı. Eğlence kültür dünyasındaki girişimci kimliği ile mimarisinden konseptine kendi geliştirdiği Sahne Beşiktaş ile farklı sanat gösterilerinin deneyimlendiği bir Merkez oluşturdu. Sahne Beşiktaş’da Bak Şu Hayata, ASPAVA, Mezat Show gibi sahne formatlarını geliştirdi, sahneledi.

Aynı zamanda bu formatları iş dünyası dinamiklerine uyarlayarak özel etkinlik, eğitim ve organizasyonlarda uygulanmasını sağladı. Hikaye anlatıcılığı alanında aldığı eğitimler ile yeni formatlar geliştirmeye devam ediyor.

Osmantan Erkır sahnedeki yapımcı, sunucu, moderasyon, kriz yönetimi ve doğaçlama tecrübelerini de kullanarak, özel etkinlik ve organizasyonlarda

“Master of Ceremonies” olarak sahne alıyor. Yılların tecrübesi ile  MC/Sunucu / Moderatör olarak organizasyonu ritmi düşürmeden yöneten, akışın sorunsuz gitmesini, katılımcıların ve konukların iyi vakit geçirmesini, verilmek istenen mesajların doğru algılanmasını sağlıyor. Yenilikçi bakış açısıyla Osmantan Erkır, görev aldığı organizasyonlarda sadece kendine verilen akışı aktaran kişi olmayı tercih etmez. Konuyu derinlemesine araştırarak, sahiplenir, hikaye anlatıcılığı teknikleri ve Türkçe’nin doğru kullanımı ile organizasyon/etkinliğe prestij katar.

Katmadeğerli Uygulamalar

  • Lider sunum teknikleri eğitimi
  • Doğaçlama teknikleri ile liderlik ve takım yönetimi eğitimi
  • Çok iyi derecede İngilizce sunum
  • Etkinlik konseptine özel geliştirilmiş yarışma ve özel sunum show tasarımı/uygulaması
  • Konsepte uygun hikaye oluşturulması ve hikaye anlatıcılığı
  • Sahne düzeni, Ses, ışık, sahne teknolojileri altyapı danışmanlığı